çetin ticaret

KAŞ GÖZ MESELESİ

Vatanımı, Devletimi, Milletimi ve Bayrağımı sevdiğim kadar kasabamı, kasabamız kurumlarını ve insanlarını da seviyorum.

991 0

Mehmet Selahattin Gökhan

Mehmet Selahattin Gökhan

Vatanımı, Devletimi, Milletimi ve Bayrağımı sevdiğim kadar kasabamı, kasabamız kurumlarını ve insanlarını da seviyorum. “Lafla peynir gemisi yürümez” misali “Ben bunları seviyorum” demekle olmuyor tabii ki. İcraat gerekiyor, çalışmak, elindeki işin de hakkını vermek icap ediyor. 

Emekli olunca ne yapayım derken boş vaktimin bir kısmını bu güzel gazetenin bir köşesinde yazarak kasabama yararlı olmaya çalışayım dedim. 

Öğrencilerimle yaptığım “kendi resmini eleştir”, “arkadaşını eleştir”, “tebrik et, takdir et” gibi etkinlikler en sevdiğim ders konuları olarak hatıralarda kaldı. Eleştirmek, eleştirilmek tebrik edip takdir etmek yoluyla birçok kazanımlar, yapıcı ve olumlu sonuçlar elde ettiğimden bu alışkanlığımı çok beğenirim ayıptır söylemesi. 

Geçen sayıdaki yazımda “Bayramiç Belediye yönetimini ilçemize kazandıracakları eserler için tebrik ve teşekkür etmek isterim” diye yazmıştım. Bayramiç Belediye yönetiminin seçim dönemi vaatlerinden olan “Kademenin ve İtfaiyenin taşınması” işine el attığını duyunca bu köşeden tebrik ve teşekkürlerimi sunmak üzere yazmayı tasarlamıştım. Heyhat .... 

Ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Çünkü; Belediye Yönetimi kaş yapayım derken göz çıkarmış. Kademeyi ve itfaiyeyi Belediye Soğuk Hava Tesislerinin yanındaki, tesislerin büyüyüp geliştirilmesi için ayrılmış olan araziye taşımış. Üreticilerimizin hepsi bilirler soğuk hava tesisinin eklerle büyütülmesi ve sınıflandırma, paketleme gibi tesislerle desteklenmesi gerekir. Sadettin Arslan çok yerinde bir kararla tesislerin geliştirilmesi sözünü vermişti hatırlarsanız. 

ŞİMDİ NE OLACAK?

Mevcut Belediye Yönetimi elma pazarlama işine de başladı. Kasabamızın en önemli geçim kaynağının meyvecilik olduğu, piyasasının şartları, rekolte, soğuk hava tesisi ihtiyacı, boylama ve paketleme tesisi ihtiyacı, kamyon-tır üstü satışın şartları, Belediye Soğuk Hava Tesislerindeki ücretin üreticiler için avantajlı olduğu buna rağmen Bayramiç Belediyesi için de önemli sayılacak meblağda gelir getiren bir tesis olduğu yakınen görüldü, anlaşıldı herhalde. Kademe ve itfaiye için başka bir yer düşünülür Soğuk Hava Tesisi ek tesislerle büyür hem üreticiler hem de Belediyemiz kazanırdı. 

Olan olmuş. Atı alan Üskudar’ı geçmiş. Bana da yine eleştirmek kaldı. Karşılığı da yok. Telafi edecek kapasite de yok. Yok oğlu yok. 

Teşekkür takdir edemediğime mi üzülürsün? Yazdıklarım sadece eleştiri, yapıcı karşılığı olamıyor, buna mı üzülürsün? Güzel kasabamın kaynakları heba ediliyor buna mı üzülürsün? Belki bundan sonra icraatlar daha dikkatli irdelenir, bir bilene bir bilmiyene veya iki bilene iki bilmiyene danışılır. 

Okuyucularıma, kırk yıllık siyasi tecrübeye sahip Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’in muhtırasını, milli hassasiyetlerini dinlemeyi, düşünmeyi ve anlamayı tavsiye ederim. Şimdilik bu kadar. 

Mevzumuz Belediye Soğuk Hava Tesisleri ve kademe ile itfaiye ise; MASKE ile gerçekleri gizlemeyin. Kasaba ihtiyaçlarına MESAFELİ durmayın. TEMİZLİK yapıyorum derken bir başka yeri mahvetmeyin. 

Mevzumuz sağlığımızsa; MASKE, MESAFE, TEMİZİK kurallarına, ayrıca bağışıklık sistemimizin korunmasına dikkat edelim, lütfen.

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.