çetin ticaret

KONUŞAN MI! UYGULAYAN MI!

“Özüne inildiğinde iki tip insan vardır.  Konuşanlar ve Uygulayanlar.

712 0

Ata Çetin

Ata Çetin

“Özüne inildiğinde iki tip insan vardır. 
Konuşanlar ve Uygulayanlar.

Çoğu insan sadece konuşur.  Tek yaptıkları budur. Bütün söylenenlerin ve yapılanların ardından Dünyayı değiştirenler, uygulayanlardır. Ve bunu yaptıklarında, bizi de değiştirirler. Bu yüzden onları asla unutmayız. 

Sen hangisisin? 

Yalnızca konuşurmusun?

Yoksa kıpırdayıp, birşeyler mi yaparsın?

Çünkü inan bana bunun dışında herşey kahvehane muhabbetidir.”
1999 yapımı “Şehrin Azizleri" filminden bir alıntı.

Aslında bu kısacık alıntı, anlatılması gereken herşeyin bir özeti de olmuş sanırım. Bu gün bir daha şahit oluyoruz ki, bir tarafta devamlı konuşan, iyiye de kötüye de devamlı muhalefet edenler varken,  içerden ve dışardan hedef haline gelen ve her iki tarafla mücadele etmek zorunda kalan iktidarın her zorluğa rağmen Ülkemize kazandırdıkları değerleri ve projeleri de gözardı edemeyiz. 

Geçtiğimiz hafta 150 yıllık bir hayalin yani Filyos Limanının açılışını gerçekleştirdik. Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid döneminden yapılması planlanan Filyos projesi olan liman,  Türkiye’ye lojistik anlamda kazandıracaklarının yanında 3. Büyük limanı olmasıyla ve Karadeniz de bulunan doğalgaz rezerviyle birlikte Ülkemiz için önemli bir değer olmuştur. Her geçen gün artan doğalgaz rezervlerinin bu gün için bizi dışa bağımlılıktan henüz kurtaramadığı gibi yapılan yatırımların yarınlarımıza katacaklarını görebilmeliyiz. Bu gün diktiğimiz bir meyve fidanından hemen meyve beklemiyorsak yapılan yatırımların da bir süreçten geçtiğini unutmamalıyız. 
Asıl önemli olanın da bu rezervleri bulmamızı sağlayan teknolojiye sahip olmamızdır. Düne kadar petrol yok diye kapatılan kuyulardan bu gün yararlanmaya başladıysak, bunlar hep geçmişte yapılan yatırım hamleleri sayesindedir. 

Bu güne kadar yapılan işleri dikkate alırsak, iyi ve doğru yatırımların Ülkemizi nereye taşıdığına şahitlik ederiz. 

Yanlışı elbette eleştirmeliyiz fakat güzel olan herşeyi de alkışlayabilmeliyiz. 

Konuşan taraf değil uygulayan taraf olmalıyız.

Belediyeler nezdinde de kendi bölgesine değer katan projeler görmek en büyük dileğimdir.

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.