çetin ticaret

Sağlık Çalışanları Fedekarca Hizmet Veriyor!

Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikleri Derneği (ATT-DER) Çanakkale İl Başkanı Sabri Özer, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikleri Haftası ile ilgili açıklamada bulundu.

1724
Sağlık Çalışanları Fedekarca Hizmet Veriyor!

Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikleri Derneği (ATT-DER) Çanakkale İl Başkanı Sabri Özer, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikleri Haftası ile ilgili açıklamada bulundu.

ATT-DER Çanakkale İl Başkanı Sabri Özer, Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikleri Haftası haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının fedakar bir şekilde çalıştığını vurguladı.

Sabri Özer, “Acil Sağlık Hizmetleri; özünde fedakarlık, azim ve diğerkâmlık bulunan halkımızın en zor anlarında ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetidir. Son yıllarda sağlık sisteminin vitrini konumunda bulunan acil sağlık hizmetleri şüphesiz bu alanda büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının omuzlarında bayraklaşmaktadır.

Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası’nda amaç; Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedikleri meslek ortak paydasında buluşturarak, acil sağlık sisteminde yer alan bütün sağlık çalışanları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma ortamını sağlamak kadar, acil sağlık hizmetleri ve ilk yardım konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve kamuoyunu doğru bilgilerle aydınlatmaktır.

Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftasının bu yıl ki ana teması “Acil Sağlık Sisteminde Birlik ve Beraberlik’’ olup Türkiye’nin dört bir tarafında yapılacak olan etkinliklerle hem meslektaşlarımızın kendi aralarında dayanışması, hem de halkımızla kucaklaşması hedeflenmektedir. Bu yıl 5. defa organize edilen ve 7/24 nöbet hayatımızın içerisine sıkıştırdığımız başarılı ve özverili çalışmaları kamuoyunun gündemine getirdiğimiz “Altın Ambulans Sağlık Ödülleri” bu yıl da amaçları doğrultusunda düzenlenmektedir. Bugün öyle bir insan topluluğu var ki başka hayatlara hayat olan, insanın o en zor anında onların dünyasına dokunan...

Kimi zaman ölümle yaşam arasındaki o ince çizgide bir çift el ve koca yürekleriyle insanın yaşama tutunmasını sağlayan, hep birlikte omuz omuza çalışarak, ülkemizde acil sağlık hizmetlerinin standardını yükseltebilmek, çalışma hayatında yaşadığımız sorunları en asgariye indirebilmek ve acil sağlık hizmetlerinin geleceğinde daha fazla söz sahibi olan bir meslek grubu olabilmek dileği ile.." dedi.


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.